ابن سينا

عطردرماني يا رايحه درماني يا آروماتراپي، به معناي درمان بيماري ها با استفاده از بو و عطر است كه با مصرف روغن هاي معطر گياهي انجام مي شود. عطردرماني يكي از روش هاي طب مكمل و جايگزين است.
عطردرمانيروغن هاي معطر روغن هايي هستند كه از اسانس معطر گياهان، گل ها، درختان، ميوه ها، علف ها، پوست و بذر تهيه مي شوند.
توصيه مي‌شود كه افرادي كه براي اولين بار اين روغن‌ها را به كار مي‌برند آزمون پُشته‌اي (Patch test) را انجام دهند.
به اين صورت كه قطره‌اي از روغن را روي پوست ساعد يا قسمت خارجي ران بچكانند و سپس روي آن يك پانسمان قرار دهند.
اگر پس از 48 ساعت خارش يا التهابي بر روي پوست ايجاد نشود استعمال خارجي اين روغن بي ضرر است.
عطر درماني
عطردرماني براي زايمان طبيعي
عطردرماني نقش مهمي در درمان بيماري‌ها دارد و در افزايش احتمال زايمان طبيعي موثر است.
شهين سوادزاده كارشناس ارشد مامايي دانشگاه علوم پزشكي گيلان، پژوهشي با هدف معرفي عطردرماني و نقش آن در عملكرد مامايي انجام داده است.اسانس‌هاي گياهي از گياهان معطر به روش تقطير با بخار آب به دست آمده و از هزاران سال قبل، براي درمان انواعي از بيماري‌ها به كار مي‌رفته است
بر اساس اين پژوهش، طي دهه گذشته به كارگيري عطردرماني در جمعيت عمومي افزايش يافته و عقيده بر اين است كه عطردرماني فشار رواني و اضطراب ذهني را كاهش داده و آرام بخشي و كارايي فردي را بهبود مي‌بخشد.
عطردرماني يكي از جنبه‌هاي كنترل باليني است كه در حيطه مراقبت مددجو مداري رشد كرده، با دادن آگاهي‌هاي لازم و فرصت‌هاي مناسب به بيماران آن‌ها را در مراقبت از خود تشويق مي‌كند.
گياهان دارويي نقش مهمي در مراقبت‌هاي قبل و بعد از زايمان در اكثر مناطق جهان ايفا مي‌كنند.
استفاده درماني از اسانس‌هاي گياهي، «عطردرماني باليني» ناميده مي‌شود و تاثيرات درماني آن‌ها بر پايه تحقيقات باليني حمايت مي‌شود.
اسانس‌هاي گياهي از گياهان معطر به روش تقطير با بخار آب به دست آمده و از هزاران سال قبل، براي درمان انواعي از بيماري‌ها به كار مي‌رفته است.
نتايج اين مطالعه نشان داد كه فوايد به كارگيري اسانس‌ها، افزايش رضايت مصرف كننده، كاهش مداخلات دارويي و افزايش زايمان طبيعي است. اين موارد انگيزه اساسي براي توسعه سرويس‌هاي مكمل درماني در ارائه خدمات مامايي ايجاد مي‌كند.
با توجه به نكات ذكر شده، استفاده از عطردرماني در ميان مادران، ماماها و سيستم‌هاي ارائه دهنده خدمات پيشنهاد مي‌شود.
عطر درماني،خوشبوترين روش درمان بيماري ها!
از سوي ديگر تحقيقات نشان داد افرادي كه حس بويايي خود را از دست داده‌اند دچار بيماري‌هاي رواني مي‌شوند كه از اين ميان مي‌توان اضطراب و افسردگي را نام برد.

فوايد عطردرماني
برخي از روغن هاي معطر گياهي داراي خاصيت ويروسي، ضد التهاب، ضد درد، ضد افسردگي، محرك، آرام بخش، خلط آور و حتي تقويت سيستم گوارش و هاضمه هستند.
بر اساس يك باور قديمي روغن‌هاي معطر مي‌توانند براي تسكين درد، كاهش اضطراب و به عنوان خواب آور استفاده شود.
يكي از كاربردهاي عطر درماني در درمان افسردگي است. توصيه مي‌شود بيماران افسرده يكي از روغن‌هاي اسانس گل سرخ، بادرنجويه، ياسمن و يا روغن ميوه‌هايي همانند ليمو، پرتقال، سيب و يا گريپ فروت را تهيه كنند و پس از اين كه آن را روي دستمال ريختند، در فواصل مختلف استشمام نمايند.
مي‌توان 15 قطره از روغن‌هاي توصيه شده را در 50 ميلي ليتر روغن بادام ريخت و روزي چند بار نواحي گردن و كمر را توسط آن مالش داد.نكته مهم عوارض جانبي اين روغن هاست كه اگر توسط فرد غير مجرب و بدون مشاوره با پزشك متخصص به كار برده شود، ظهور مي‌نمايد
اگرچه بر اساس مطالعات انجام شده روغن‌هاي معطر مي‌توانند از طريق بوييدن تأثير گذار باشند، ولي مالش آنها بر روي پوست نيز از جمله روش‌هاي قابل اعتماد در درمان است.
مطالعه‌اي كه بر روي 9 بيمار مبتلا به آرتريت روماتوئيد انجام شده نشان داده است كه روغن‌هاي معطر مي‌توانند سبب كاهش علائم اين بيماري از جمله بهبود درد و بهبود خشك شدن مفاصل در فرد گردد.
هشدار در مورد عطردرماني
به علت اين كه مولكول‌هاي اين مواد به سرعت از طريق پوست جذب گردش خون مي‌شوند، ازاين رو مي‌توانند اثر مهمي در درمان داشته باشند، ولي نكته مهم عوارض جانبي اين روغن هاست كه اگر توسط فرد غير مجرب و بدون مشاوره با پزشك متخصص به كار برده شود، ظهور مي‌نمايد.
روغن هاي گياهي با جذب شدن در بدن ما، تأثيرات خود را اعمال مي كنند و باقي مانده آن به طور طبيعي از بدن دفع مي شود. به علاوه اين روغن ها مي توانند بر هيجانات، ذهن و احساس نيز تأثير بگذارند.
روغن هاي معطر گياهي به راحتي از طريق پوست نفوذ كرده و مستقيما وارد گردش خون فرد مي شوند و در نهايت در سيستم و اعضاي داخلي جريان پيدا مي كنند و خارج مي شوند.
مبدا استفاده از عطردرماني
احتمالاً اولين بار مصريان باستان از عطردرماني استفاده كردند و به صورت سنتي مصريان در مراسم مذهبي خود از روغن سدر براي موميايي كردن اجساد استفاده مي‌نمودند.
به طور سنتي مصريان از روغن‌هاي خوشبو براي ماساژ و درمان بيماري‌هاي گوناگون نيز استفاده مي‌كردند.روغن‌هاي معطر مي‌توانند از طريق بوييدن تأثير گذار باشند، ولي مالش آنها بر روي پوست نيز از جمله روش‌هاي قابل اعتماد در درمان است
در دوران شيوع طاعون بسياري از افراد جهت جلوگيري از انتشار اين بيماري روغن‌هاي معطر را مي‌سوزاندند، زيرا اعتقاد داشتند كه بوي خوش طاعون را ريشه كن مي‌كند!
تا اين كه در سال 1920 مطالعاتي درباره عطر درماني انجام شد.
دو سال بعد مشخص شد كه مواد معطر نوعي فركانس توليد مي‌كنند كه با معيار هرتز قابل اندازه گيري است و تا به امروز انرژي امواج 7000 نوع روغن معطر توسط پژوهشگران مورد شناسايي قرار گرفته است!
روغن درماني
هر روغن معطر از تركيبات شيميايي زيادي تشكيل شده و خواص درماني ويژه به خود دارد.
اين مواد شيميايي (فنل ها، كتن ها، ترپن‌ها) اگر به ميزان زياد مورد استفاده قرار گيرند و يا در بيماران بدحال به كار گرفته شوند مي‌توانند ايجاد مسموميت كنند.
گاهي مسموميت به عنوان يك تأثير مضر ناشي از اين روغن‌ها مي‌تواند به اشكال مختلف همانند سردرد خفيف يا ميگرن شديد و وزوز گوش و سرگيجه تبديل شود.
اين روغن‌ها گاهي سبب اختلال در بويايي، تهوع، التهاب پوستي و تپش قلب مي‌شوند.
بر اساس مطالعات موجود اكليل كوهي باعث ايجاد صرع در افراد با سابقه خانوادگي مي‌شود.

بازدید :      ۵ دى ۱۳۹۹     ۱۲:۲۶:۱۳     خورشيد بزرگ
برچسب: ،
نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

نكته بسيار بسيار مهم ديگر كه بايد توجه نماييد اين است كه، اثر درماني گياهان بسيار عميق، ريشه اي و ماندگار است اما از انجاييكه به تدريج بايد وارد بدن شود كمي صبوري لازم است. بسياري از افراد پس از يكي دو بار استفاده منتظر نتيجه هستند و پس از آن ادامه مصرف را قطع مي نمايند. دقت نماييد كه اثر سريع داروها به خاطر اضافه نمودن مواد شيمياي به انهاست كه در طولاني مدت بر روي كبدو كليه تاثير مي گذارد.
نيازي به استفاده از دارو نيست، با مصرف اين گياهان خوشمزه سينوزيت و عفونت هاي تنفسي ديگر را فراري دهيد.
نعنانعنا عطر تندي دارد؛ اين عطر تند و خواص ضد التهاب گياه نعنا به آرام كردنِ لايه مخاطيِ دستگاه تنفسي كمك مي‌كند. شما مي‌توانيد براي بهره بردن از اين خواصِ نعنا، چاي آن را دم كنيد و گرم بنوشيد و يا آن را در آبِ جوش ريخته و بخور دهيد (بخارِ آن را به درون بكشيد)؛ اين كار التهاب مجراي تنفسيتان را از بين مي‌برد.

زنجبيلزنجبيل در درمان سرماخوردگي و سردرد سابقه‌اي طولاني دارد. اين گياه داري خواص ضد التهاب بوده و حاوي موادي است كه از درد مي‌كاهند. شما مي‌توانيد كپسول‌هاي اين گياه را مصرف كرده و يا چند قطره از آب آن را با عسل، ليمو و چاي گرم مخلوط كرده و بنوشيد. خوردن چاي زنجبيل (دو بار در روز- صبح و عصر)، بيماري سينوزيتتان را به سرعت درمان مي‌كند.
درمان‌هاي گياهي زير براي درمان سينوزيت و عفونت‌هاي دستگاه تنفسي امتحان كنيد:
انبه

ويتامين A براي درمان سينوزيت ماده‌اي ضروري است. مانگو(انبه) نيز سرشار از ويتامين A است، بنابراين درمان مؤثري براي سينوزيت است.

گياه شيرين بيانريشه شيرين بيان به كاهش التهاب كمك كرده و دستگاه ايمني را تحريك مي‌كند تا با عفونت‌ها به مقابله بپردازد. كپسول‌هاي گياهي شيرين بيان نيز دستگاه ايمني را تقويت كرده و سينوزيت را درمان مي‌كنند.

زيره سياهزيرۀ سياه درمان مؤثري براي سينوزيت است. سينوزيت در ‌‌نهايت به گرفتگي بيني و دردِ آن منجر مي‌شود. و بهترين درمان براي گرفتگي بيني و درد در مسير تنفسي، به درون كشيدنِ رايحه خوش زيره سياه است. شما مي‌توانيد يك قاشق چايخوري زيره سياه را داخلِ يك پارچه نازك نخي بپيچيد و هر چند وقت يكبار آن را بو كنيد. موقعِ خواب نيز آن را در بالاي سرتان بگذاريد. اين باعث مي‌شود، بدون گرفتگي و آزادانه نفس بكشيد.

سير و پيازسير و پياز داراي عطر و طعم تندي هستند و گياهاني كه اين عطر و طعمِ تند را دارند، بهترين درمان براي سينوزيت هستند. مؤثر‌ترين راه براي درمان سينوزيتتان اين است كه اين گياهان را در رژيم غذايي خود قرار دهيد.
توصيه مشاور: با توجه به اينكه در كشور ما زنجبيل تازه موجود است بهتر است كه از ريشه تازه آن استفاده نماييد و يا از پودر آن در سالادو غذاي روزانه خود استفاده كنيد. نكته ديگر اينكه به دليل اينكه طبع زنجبيل گرم ميباشد در برخي از افراد ايجاد جوش در صورت و بدن، و يا در برخي از افراد ايجاد خارش و حساسيت پوستي مينمايد. لذا در ابتداي مصرف از مقدار كم آن استفاده نماييد. 
سينوزيت و راه هاي درماني گياهي آن

بازدید :      ۵ دى ۱۳۹۹     ۱۲:۲۴:۳۴     خورشيد بزرگ
برچسب: ،
نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

اگر در هضم غذا دچار مشكل شده‌ايد، نفخ مي‌كنيد، حالت تهوع داريد و غيره احتمال دارد كبدتان به مشكل برخورده باشد. يعني اينكه باكش پر شده و ديگر نمي‌تواند مواد زائد را دفع كند.تميز كردن كبد كار سختي نيست. براي اينكه احساس سبكي بكنيد با چند توصيه‌ي ساده و بدون خطر مي‌توانيد كبدتان را تميزكاري كنيد. با ما همراه باشيد.اگر در هضم غذا دچار مشكل شده‌ايد، نفخ مي‌كنيد، حالت تهوع داريد و غيره احتمال دارد كبدتان به مشكل برخورده باشد. يعني اينكه باكش پر شده و ديگر نمي‌تواند مواد زائد را دفع كند.
روغن زيتون
روغن زيتون براي كبد بسيار فوق‌العاده است به خاطر اينكه خواص مليني دارد. اين روغن كبد را تميز و مشكلات كبدي را رفع مي‌كند.
روش استفاده
روغن زيتون را با آب ليموترش مخلوط كنيد. به مدت پنج روز با شكم خالي اين تركيب را بنوشيد. وقتي كبد درست كار نكنيد گوارش شما نيز با مشكل مواجه مي‌شود. رزماري باعث افزايش ترشح صفرا مي‌شود كه كبد را تميز و به عملكرد خوب آن كمك مي‌كند
برگ‌هاي آرتيشو
آرتيشو يا همان كنگر فرنگي باعث تحريك ترشح صفرا مي‌شود و به اين ترتيب به دفع توكسين‌ها يا همان سموم انباشته شده در كبد كمك مي‌كند. محققان عصاره‌ي اين گياه را به موش‌هاي آزمايشگاهي تزريق كرده و خواص محافظتي آن را روي كبد مشاهده كردند.
روش استفاده
10 تا 20 برگ آرتيشو را در نيم تا يك ليتر آب و به مدت 15 دقيقه بجوشانيد. در طول روز بعد از غذا از اين محلول ميل كنيد.
عصاره‌ي گياه خار مريم
نارسايي كبدي، سنگ صفرا، سيروز (التهاب مزمن بافت كبدي) و غيره. همه‌ي اين‌ها زماني به وجود مي‌آيد كه كبد اشباع‌شده و پر از سم باشد. از گياه خارمريم مي‌توان براي تحريك ترشح صفرا و همچنين دفع مواد زائد انباشته‌شده در كبد استفاده كرد.
روش استفاده
2.5 گرم عصاره‌ي گياه خارمريم را با يك چهارم ليتر آب مخلوط كنيد. هر روز ق
چگونه كبدمان را تميز كنيم؟
روش تهيه
15 گرم برگ خشك رزماري را در يك ليتر آب ريخته و به مدت 15 دقيقه بجوشانيد. محلول را صاف كرده و روزانه چند فنجان از اين جوشانده ميل كنيد.روغن زيتون براي كبد بسيار فوق‌العاده است به خاطر اينكه خواص مليني دارد. اين روغن كبد را تميز و مشكلات كبدي را رفع مي‌كند
كبدمان را تميز كنيم؟
افشره‌ي خوراكي نعنا
حالت تهوع، مشكلات كليوي و حتي اختلالات جنسي و غيره مي‌تواند ناشي از اشباع شدن كبد باشد. زماني كه ضايعات زيادي در كبد تجمع كرده باشد علائم زيادي را نشان مي‌دهد. براي كمك به تميز شدن و عملكرد خوب كبد مي‌توانيد از افشره‌ي خوراكي نعنا استفاده كنيد.
روش تهيه
دو قطره افشره‌ي خوراكي نعنا فلفلي را در يك قاشق چاي‌خوري عسل بچكانيد و در دهان بگذاريد. همچنين مي‌توانيد يك قطره افشره‌ي خوراكي رزماري، يك قطره افشره‌ي خوراكي نعنا و يك قطره افشره‌ي خوراكي ترخون را با هم مخلوط كرده و روزانه دو مرتبه كبدتان را خلاف عقربه‌هاي ساعت ماساژ دهيد.
اين‌گونه مي‌شود كه بدن دچار مشكل مي‌شود. تميز كردن كبد كار سختي نيست. براي اينكه احساس سبكي بكنيد با چند توصيه‌ي ساده و بدون خطر مي‌توانيد كبدتان را تميزكاري كنيد. با ما همراه باشيد.
كبدمان را تميز كنيم؟
تكنيك 3 ليموترش
براي اينكه دچار مشكلات گوارشي نشويد لازم است كه به طور منظم به فكر تميز كردن كبدتان باشيد. ليموترش مي‌تواند باعث تحريك ترشح صفرا شده و تمام سموم و مواد زائد انباشته‌شده در كبد را تميز كند.
روش استفاده
سه عدد ليموترش را بدون برش دادن داخل يك ظرف حاوي آب سرد بيندازيد. اجازه دهيد آب به مدت سه دقيقه داغ شده و به جوش برسد. سپس آن را خنك و ليموترش‌ها را از آن خارج كنيد. آب ليموترش‌ها را بگيريد و به همان آب اضافه كنيد. هر روز صبح ناشتا و همچنين بين وعده‌هاي غذايي از اين آب ليموترش ميل كنيد.
چگونه كبدمان را تميز كنيم؟برگ‌هاي خشك رزماري را دريابيد
زماني كه كبد اشباع مي‌شود نمي‌تواند به درستي به وظايفش عمل كند و اين‌گونه مي‌شود كه به زحمت مي‌افتد. وقتي كبد درست كار نكنيد گوارش شما نيز با مشكل مواجه مي‌شود. رزماري باعث افزايش ترشح صفرا مي‌شود كه كبد را تميز و به عملكرد خوب آن كمك مي‌كند.

پاك‌سازي كبد با ريشه‌ي گياه قاصدك
براي تميز كردن كبد يك دوره‌ي درماني با گياه قاصدك را در پيش بگيريد. گياه قاصدك ترشح صفرا را تحريك كرده و مواد زائد را از بدن دفع مي‌كند. مواد زائدي كه در كبد انباشته مي‌شوند اجازه نمي‌دهند كه توكسين هاي خون تصفيه و چربي‌ها هضم شوند.
روش تهيه
براي هر 150 ميلي‌ليتر آب جوش يك تا چهار گرم ريشه‌ي خشك گياه قاصدك لازم داريد. اين گياه را دم كنيد و روزانه سه تا چهار مرتبه ميل كنيد.
كبدمان را تميز كنيم؟

بازدید :      ۵ دى ۱۳۹۹     ۱۲:۱۷:۵۰     خورشيد بزرگ
برچسب: ،
نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

اگر مستعد ابتلا به سنگ كليه هستيد مي توانيد با روش هاي گياهي خود را در برابر اين بيماري واكسينه كنيد.
برگ‌هاي ريحان: تركيبي از يك قاشقِ چايخوري عسل و يك قاشقِ چايخوري آب ريحان درست كنيد. استفاده مداوم از اين تركيب، در هنگامِ صبح و با معده خالي، برايِ ۶ ماه، كليه شما را تقويت مي‌كند و سنگ‌ها را از مجاريِ ادراريِ شما خارج مي‌كند.
توصيه مشاور: استفاده از عرق خارشتر نيز در دفع سنگ بسيار كمك كننده است.
از كارهاي ديگر داشتن حركات ورزشي از قبيل طناب زدن مي باشد كه به دفع هر چه زودتر سنگ كمك مي كند.
به جز اين گياهان، سالم‌ترين و طبيعي‌ترين راه برايِ درمانِ سنگِ كليه كرفس، سيب، انگور، هندوانه و ديگر غذا هايِ طبيعيِ غني از ويتامينِ A هستند. اطمينان حاصل كنيد كه همواره رژيمِ غذايي درست و سالمي را رعايت مي‌كنيد
. سعي كنيد از خوردنِ ادويه جات، ترشي، نوشيدني هايِ الكلي و سبزيجاتي مانندِ خيار، ترب، گوجه فرنگي، اسفناج، مارچوبه، پياز، كلم، و گلِ كلم، خودداري نمائيد. همچنين از خوردنِ گوشت و نوشابه هايِ گازدار و آبِ گازدار نيز خودداري كنيد. مقدارِ زيادي هم آب بنوشيد، اين بهترين راه برايِ خارج كردنِ سنگ‌ها است.
رهايي از سنگ كليه با طب سنتي
سنگِ كليه تنها زماني مشخص مي‌شود كه مانع از خروجِ ادرار شود؛ در اين مرحله فرد دردِ شديد و غيرِ قابلِ تحملي را در ناحيه زيرِ شكم و پشتِ خود احساس مي‌كند.برخي از علائم قابلِ توجهِ ديگرِ سنگِ كليه عبارتند از فرسودگي، تب، لرز، حالتِ تهوع، وجودِ خون در ادرار، عرق كردنِ زياد و ادرار كردنِ مكرر و دردناك است.

درمان هايِ گياهي برايِ سنگِ كليه
سنگ هايِ كليه، توده هايِ سنگ مانندي در مجاريِ ادراري هستند، كه عمدتاً به علتِ عدمِ تعادلِ نمك و موادِ معدنيِ موجود در ادرار به وجود مي‌آيند. همه انسان‌ها كريستال هايِ خاص و كوچكي را در حين ادرار كردن از بدنِ خود دفع مي‌كنند. در اكثرِ اوقات اين كريستال‌ها در ادرار وجود دارند، اما در برخي موارد اين كريستال‌ها به هم متصل مي‌شوند، توده‌هايي را به وجود مي‌آيند و در قسمت داخليِ كليه مستقر مي‌شوند، سپس با به هم پيوستن اين توده‌ها سنگ هايِ كليه به وجود مي‌آيند كه دردِ زيادي را توليد مي‌كنند.
علت به وجود آمدنِ سنگِ كليهمهم‌ترين عللِ ايجادِ سنگِ كليه، نقصِ متابوليسم، مصرفِ ناكافيِ مايعات، و رژيمِ غذاييِ ناسالم و نامناسب است. هر كدام از عللِ ذكر شده ممكن است با ايجادِ سنگِ كليه ارتباط داشته باشند. در صورتِ ريسكِ ابتلا به سنگِ كليه بايد از خوردنِ آردِ سفيد، شكر، فرآورده هايِ گوشتي، چاي، قهوه، ادويه جات، و غذاهايِ حاويِ اگزالات و كلسيمِ زياد خودداري كنيد. سنگِ كليه همچنين مي‌تواند علتِ ارثي داشته باشد. به طورِ كلي احتمالِ ابتلا به سنگِ كليه در افرادِ ۳۰ تا ۴۰ ساله بيشتر از احتمالِ ابتلا در سنينِ ديگر است.

علائمِ سنگِ كليه

دستورالعمل‌ها و درمان هايِ گياهي برايِ سنگِ كليه، امن‌ترين روش‌ها برايِ خارج كردنِ سنگِ كليه هستند.
لوبيا قرمز: برايِ درمانِ سريعِ سنگِ كليه از لوبيا قرمز استفاده كنيد. ۶۰ گرم لوبيا قرمز را برايِ ۶ ساعت در ۴ ليتر آب بجوشانيد. سپس آن را از صافي رد كنيد و اجازه بدهيد تا مايعِ به دست آمده به مدتِ ۸ ساعت خنك شود. سپس به مدتِ يك روز و هر ۲ ساعت يكبار يك ليوان از اين مايع بنوشيد. اين مايع نبايد برايِ بيش از يك روز نگهداري شود. اين دستورالعمل را برايِ چند روز ادامه دهيد. اين كار موجب مي‌شود تا درد و وخامتِ سنگِ كليه‌تان كاهش بيابد.

بازدید :      ۵ دى ۱۳۹۹     ۱۲:۱۶:۳۴     خورشيد بزرگ
برچسب: ،
نظرات (0) ادامهـ مطلبـ


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به ابن سينا است
Powered By: b88.ir & Design By: b88.ir


آخرين مطالب

فينگر فود
فال قهوه
قرص متادون
ديلدو فرلاندي
راه هاي سنتي و طبيعي را براي از بين بردن خال امتحان كنيد
درمان گلودرد شما در ليموترش است
ميوه درماني هندانه
ميوه درماني موز
معرفي داروهاي گياهي و شيوه مصرف آن
توصيه هاي طب سنتي براي چشم هاي شما

پیوندهای روزانه

    لينكي ثبت نشده است

خبرنامه

      عضویت لغو عضویت

پنل کاربری

نام کاربری :
پسورد :

عضویت

نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

پيوندهای سایت

لينكي ثبت نشده است

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 3
بازديد ديروز : 2
بازديد كل : 2547

امکانات وب