ابن سينا

اگر در هضم غذا دچار مشكل شده‌ايد، نفخ مي‌كنيد، حالت تهوع داريد و غيره احتمال دارد كبدتان به مشكل برخورده باشد. يعني اينكه باكش پر شده و ديگر نمي‌تواند مواد زائد را دفع كند.تميز كردن كبد كار سختي نيست. براي اينكه احساس سبكي بكنيد با چند توصيه‌ي ساده و بدون خطر مي‌توانيد كبدتان را تميزكاري كنيد. با ما همراه باشيد.اگر در هضم غذا دچار مشكل شده‌ايد، نفخ مي‌كنيد، حالت تهوع داريد و غيره احتمال دارد كبدتان به مشكل برخورده باشد. يعني اينكه باكش پر شده و ديگر نمي‌تواند مواد زائد را دفع كند.
روغن زيتون
روغن زيتون براي كبد بسيار فوق‌العاده است به خاطر اينكه خواص مليني دارد. اين روغن كبد را تميز و مشكلات كبدي را رفع مي‌كند.
روش استفاده
روغن زيتون را با آب ليموترش مخلوط كنيد. به مدت پنج روز با شكم خالي اين تركيب را بنوشيد. وقتي كبد درست كار نكنيد گوارش شما نيز با مشكل مواجه مي‌شود. رزماري باعث افزايش ترشح صفرا مي‌شود كه كبد را تميز و به عملكرد خوب آن كمك مي‌كند
برگ‌هاي آرتيشو
آرتيشو يا همان كنگر فرنگي باعث تحريك ترشح صفرا مي‌شود و به اين ترتيب به دفع توكسين‌ها يا همان سموم انباشته شده در كبد كمك مي‌كند. محققان عصاره‌ي اين گياه را به موش‌هاي آزمايشگاهي تزريق كرده و خواص محافظتي آن را روي كبد مشاهده كردند.
روش استفاده
10 تا 20 برگ آرتيشو را در نيم تا يك ليتر آب و به مدت 15 دقيقه بجوشانيد. در طول روز بعد از غذا از اين محلول ميل كنيد.
عصاره‌ي گياه خار مريم
نارسايي كبدي، سنگ صفرا، سيروز (التهاب مزمن بافت كبدي) و غيره. همه‌ي اين‌ها زماني به وجود مي‌آيد كه كبد اشباع‌شده و پر از سم باشد. از گياه خارمريم مي‌توان براي تحريك ترشح صفرا و همچنين دفع مواد زائد انباشته‌شده در كبد استفاده كرد.
روش استفاده
2.5 گرم عصاره‌ي گياه خارمريم را با يك چهارم ليتر آب مخلوط كنيد. هر روز ق
چگونه كبدمان را تميز كنيم؟
روش تهيه
15 گرم برگ خشك رزماري را در يك ليتر آب ريخته و به مدت 15 دقيقه بجوشانيد. محلول را صاف كرده و روزانه چند فنجان از اين جوشانده ميل كنيد.روغن زيتون براي كبد بسيار فوق‌العاده است به خاطر اينكه خواص مليني دارد. اين روغن كبد را تميز و مشكلات كبدي را رفع مي‌كند
كبدمان را تميز كنيم؟
افشره‌ي خوراكي نعنا
حالت تهوع، مشكلات كليوي و حتي اختلالات جنسي و غيره مي‌تواند ناشي از اشباع شدن كبد باشد. زماني كه ضايعات زيادي در كبد تجمع كرده باشد علائم زيادي را نشان مي‌دهد. براي كمك به تميز شدن و عملكرد خوب كبد مي‌توانيد از افشره‌ي خوراكي نعنا استفاده كنيد.
روش تهيه
دو قطره افشره‌ي خوراكي نعنا فلفلي را در يك قاشق چاي‌خوري عسل بچكانيد و در دهان بگذاريد. همچنين مي‌توانيد يك قطره افشره‌ي خوراكي رزماري، يك قطره افشره‌ي خوراكي نعنا و يك قطره افشره‌ي خوراكي ترخون را با هم مخلوط كرده و روزانه دو مرتبه كبدتان را خلاف عقربه‌هاي ساعت ماساژ دهيد.
اين‌گونه مي‌شود كه بدن دچار مشكل مي‌شود. تميز كردن كبد كار سختي نيست. براي اينكه احساس سبكي بكنيد با چند توصيه‌ي ساده و بدون خطر مي‌توانيد كبدتان را تميزكاري كنيد. با ما همراه باشيد.
كبدمان را تميز كنيم؟
تكنيك 3 ليموترش
براي اينكه دچار مشكلات گوارشي نشويد لازم است كه به طور منظم به فكر تميز كردن كبدتان باشيد. ليموترش مي‌تواند باعث تحريك ترشح صفرا شده و تمام سموم و مواد زائد انباشته‌شده در كبد را تميز كند.
روش استفاده
سه عدد ليموترش را بدون برش دادن داخل يك ظرف حاوي آب سرد بيندازيد. اجازه دهيد آب به مدت سه دقيقه داغ شده و به جوش برسد. سپس آن را خنك و ليموترش‌ها را از آن خارج كنيد. آب ليموترش‌ها را بگيريد و به همان آب اضافه كنيد. هر روز صبح ناشتا و همچنين بين وعده‌هاي غذايي از اين آب ليموترش ميل كنيد.
چگونه كبدمان را تميز كنيم؟برگ‌هاي خشك رزماري را دريابيد
زماني كه كبد اشباع مي‌شود نمي‌تواند به درستي به وظايفش عمل كند و اين‌گونه مي‌شود كه به زحمت مي‌افتد. وقتي كبد درست كار نكنيد گوارش شما نيز با مشكل مواجه مي‌شود. رزماري باعث افزايش ترشح صفرا مي‌شود كه كبد را تميز و به عملكرد خوب آن كمك مي‌كند.

پاك‌سازي كبد با ريشه‌ي گياه قاصدك
براي تميز كردن كبد يك دوره‌ي درماني با گياه قاصدك را در پيش بگيريد. گياه قاصدك ترشح صفرا را تحريك كرده و مواد زائد را از بدن دفع مي‌كند. مواد زائدي كه در كبد انباشته مي‌شوند اجازه نمي‌دهند كه توكسين هاي خون تصفيه و چربي‌ها هضم شوند.
روش تهيه
براي هر 150 ميلي‌ليتر آب جوش يك تا چهار گرم ريشه‌ي خشك گياه قاصدك لازم داريد. اين گياه را دم كنيد و روزانه سه تا چهار مرتبه ميل كنيد.
كبدمان را تميز كنيم؟

بازدید :      ۵ دى ۱۳۹۹     ۱۲:۱۷:۵۰     خورشيد بزرگ
برچسب: ،
نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

اگر مستعد ابتلا به سنگ كليه هستيد مي توانيد با روش هاي گياهي خود را در برابر اين بيماري واكسينه كنيد.
برگ‌هاي ريحان: تركيبي از يك قاشقِ چايخوري عسل و يك قاشقِ چايخوري آب ريحان درست كنيد. استفاده مداوم از اين تركيب، در هنگامِ صبح و با معده خالي، برايِ ۶ ماه، كليه شما را تقويت مي‌كند و سنگ‌ها را از مجاريِ ادراريِ شما خارج مي‌كند.
توصيه مشاور: استفاده از عرق خارشتر نيز در دفع سنگ بسيار كمك كننده است.
از كارهاي ديگر داشتن حركات ورزشي از قبيل طناب زدن مي باشد كه به دفع هر چه زودتر سنگ كمك مي كند.
به جز اين گياهان، سالم‌ترين و طبيعي‌ترين راه برايِ درمانِ سنگِ كليه كرفس، سيب، انگور، هندوانه و ديگر غذا هايِ طبيعيِ غني از ويتامينِ A هستند. اطمينان حاصل كنيد كه همواره رژيمِ غذايي درست و سالمي را رعايت مي‌كنيد
. سعي كنيد از خوردنِ ادويه جات، ترشي، نوشيدني هايِ الكلي و سبزيجاتي مانندِ خيار، ترب، گوجه فرنگي، اسفناج، مارچوبه، پياز، كلم، و گلِ كلم، خودداري نمائيد. همچنين از خوردنِ گوشت و نوشابه هايِ گازدار و آبِ گازدار نيز خودداري كنيد. مقدارِ زيادي هم آب بنوشيد، اين بهترين راه برايِ خارج كردنِ سنگ‌ها است.
رهايي از سنگ كليه با طب سنتي
سنگِ كليه تنها زماني مشخص مي‌شود كه مانع از خروجِ ادرار شود؛ در اين مرحله فرد دردِ شديد و غيرِ قابلِ تحملي را در ناحيه زيرِ شكم و پشتِ خود احساس مي‌كند.برخي از علائم قابلِ توجهِ ديگرِ سنگِ كليه عبارتند از فرسودگي، تب، لرز، حالتِ تهوع، وجودِ خون در ادرار، عرق كردنِ زياد و ادرار كردنِ مكرر و دردناك است.

درمان هايِ گياهي برايِ سنگِ كليه
سنگ هايِ كليه، توده هايِ سنگ مانندي در مجاريِ ادراري هستند، كه عمدتاً به علتِ عدمِ تعادلِ نمك و موادِ معدنيِ موجود در ادرار به وجود مي‌آيند. همه انسان‌ها كريستال هايِ خاص و كوچكي را در حين ادرار كردن از بدنِ خود دفع مي‌كنند. در اكثرِ اوقات اين كريستال‌ها در ادرار وجود دارند، اما در برخي موارد اين كريستال‌ها به هم متصل مي‌شوند، توده‌هايي را به وجود مي‌آيند و در قسمت داخليِ كليه مستقر مي‌شوند، سپس با به هم پيوستن اين توده‌ها سنگ هايِ كليه به وجود مي‌آيند كه دردِ زيادي را توليد مي‌كنند.
علت به وجود آمدنِ سنگِ كليهمهم‌ترين عللِ ايجادِ سنگِ كليه، نقصِ متابوليسم، مصرفِ ناكافيِ مايعات، و رژيمِ غذاييِ ناسالم و نامناسب است. هر كدام از عللِ ذكر شده ممكن است با ايجادِ سنگِ كليه ارتباط داشته باشند. در صورتِ ريسكِ ابتلا به سنگِ كليه بايد از خوردنِ آردِ سفيد، شكر، فرآورده هايِ گوشتي، چاي، قهوه، ادويه جات، و غذاهايِ حاويِ اگزالات و كلسيمِ زياد خودداري كنيد. سنگِ كليه همچنين مي‌تواند علتِ ارثي داشته باشد. به طورِ كلي احتمالِ ابتلا به سنگِ كليه در افرادِ ۳۰ تا ۴۰ ساله بيشتر از احتمالِ ابتلا در سنينِ ديگر است.

علائمِ سنگِ كليه

دستورالعمل‌ها و درمان هايِ گياهي برايِ سنگِ كليه، امن‌ترين روش‌ها برايِ خارج كردنِ سنگِ كليه هستند.
لوبيا قرمز: برايِ درمانِ سريعِ سنگِ كليه از لوبيا قرمز استفاده كنيد. ۶۰ گرم لوبيا قرمز را برايِ ۶ ساعت در ۴ ليتر آب بجوشانيد. سپس آن را از صافي رد كنيد و اجازه بدهيد تا مايعِ به دست آمده به مدتِ ۸ ساعت خنك شود. سپس به مدتِ يك روز و هر ۲ ساعت يكبار يك ليوان از اين مايع بنوشيد. اين مايع نبايد برايِ بيش از يك روز نگهداري شود. اين دستورالعمل را برايِ چند روز ادامه دهيد. اين كار موجب مي‌شود تا درد و وخامتِ سنگِ كليه‌تان كاهش بيابد.

بازدید :      ۵ دى ۱۳۹۹     ۱۲:۱۶:۳۴     خورشيد بزرگ
برچسب: ،
نظرات (0) ادامهـ مطلبـ


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به ابن سينا است
Powered By: b88.ir & Design By: b88.ir


آخرين مطالب

ديلدو فرلاندي
خريد روغن خراطين واژن و الت تناسلي
راه هاي سنتي و طبيعي را براي از بين بردن خال امتحان كنيد
درمان گلودرد شما در ليموترش است
ميوه درماني هندانه
ميوه درماني موز
معرفي داروهاي گياهي و شيوه مصرف آن
توصيه هاي طب سنتي براي چشم هاي شما
جنگ با سلاح گياهي تا ازبين بردن آخرين جوش صورت
5 گياه دارويي براي افزايش شير مادر

پیوندهای روزانه

    لينكي ثبت نشده است

آرشيو مطالب

خبرنامه

      عضویت لغو عضویت

پنل کاربری

نام کاربری :
پسورد :

عضویت

نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

پيوندهای سایت

لينكي ثبت نشده است

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 1
بازديد ديروز : 2
بازديد كل : 1573

امکانات وب