ابن سينا

اين خود ما هستيم فال قهوه كه سرنوشت خود را آن گونه كه خواهد بود با اعمال و رفتارها و تصميمات مختارانه مان رقم مي زنيم.

البته اراده خداوند و قضاي او هم در بالاتر از هر اراده و عزمي بر همين امر تعلق گرفته است.پس چه بهتر كه زندگيمان را از مدار عقلانيت و شريعت خارج نسازيم و به سمت بيراهه هاي خطر نكشانيم.

فال قهوه

فال بيني با قهوه به خصوص در ميان اهالي يونان، ايران، ارمنستان، روسيه و يوگوسلاوي رواج دارد. فال‌گيري با قهوه در كشورها و مناطق جهان راه و رسم‌هاي گوناگوني دارد، ولي عموماً به اين ترتيب است كه بخشبيشتر مايع قهوه را مي‌نوشند و مخلوط غليظي از قهوه و آب در ته فنجان مي‌ماند. فنجان را روي نعلبكي برمي‌گردانند.

اين شيوه بعد ها در نزد اعراب و با استفاده از تفاله ‌ي قهوه مرسوم شد. نخستين كساني كه قهوه را كشف نمودند اعراب بودند. فال قهوه با اسم شخص فالگير قهوه آنها ابتدا قهوه را بدون بو و به صورت خام دم مي‌ كردند كه در نتيجه نوشيدني رقيقي همانند چاي سبز توليد مي شد كه امروزه آن را با اسم قهوه ي سبز مي شناسند. فالگير قهوه سالها بعد، آنها شيوه‌ي تهيه قهوه‌ي خود را تغيير دادند به اين صورت كه ابتدا قهوه را برشته، آسياب و سپس دم مي كردند.

پس از مدتي آن را برمي‌دارند و فال گير به شكل‌هايي كه در ته فنجان درست شده نگاه مي‌كند و با اشاره به شكل‌ها كه آن‌ها را به انسان و حيوان و درخت و چيزهاي ديگر تشبيه مي‌كند. نكاتي را در مورد زندگي و گذشته و حال و آيندهٔ كسي كه قهوه را خورده بيان مي‌كند.

در زمان چين باستان هنري به نام تفسير تفاله چاي رواج داشت كه در آن اساتيد و افراد اهل فن پس از تمام شدن چايي كه در فنجان هاي زنگوله شكل نوشيده شده بود

قهوه لازم براي فال بيني قهوه اي مخصوص مي باشد كه مي بايست مقداري ناخالصي يا دُرد را به اندازه لازم دارا باشد. قهوه اي كه براي گرفتن فال قهوه مورد استفاده قرار مي گيرد قهوه ترك مي باشد.

در حقيقت از زمان اعراب به تفسير نشانه هاي باقيمانده از قهوه در ته فنجان، فال قهوه گويند.

شما همچنين مي توانيد علاوه بر فال قهوه با مراجعه به فال كارت كه يك فال جديد ارائه شده از سايت نيك صالحي مي باشد هم آشنا شويد و فال خود را با اين روش هم امتحان كنيد.

وسايل مورد نياز براي فال قهوه

۵-شكر يا قند

شكر يا قند براي از بين بردن تلخي قهوه مورد استفاده قرار مي گيرند.

طريقه درست كردن قهوه
به اندازه هر نفر يك قاشق پر مربا خوري قهوه در قهوه جوش ريخته و به اندازه هر يك قاشق قهوه يك فنجان قهوه، آب و براي از بين بردن تلخي آن به اندازه هر تعداد قاشق قهوه نصف آن شكر اضافه كنيد.

فالگير قهوه مخلوط ايجاد شده را به خوبي هم زده و سپس روي حرارت بگذاريد. اين نكته را مورد توجه داشته باشيد كه حرارت كاملا ملايم باشد و بايد قهوه را چند باري هم بزنيد تا كف بالاي آن جمع شود كه به كف ايجاد شده خامه قهوه گفته مي شود فال قهوه با اسم شخص در اين لحظه قهوه جوش را از روي آتش برداريد و طوري در فنجان ها بريزيد كه به طور يكسان در تمام فنجان ها خامه قهوه هم ريخته شود.

۲-قهوه جوش

قهوه جوش بايد داراي شكلي ساده و جادار و دهانه اي تنگ و جنسي فلزي باشد. هرچي قهوه جوش قديمي تر و كهنه تر باشد بهتر فالگير قهوه است.

۳- فنجان و نعلبكي

فنجانهاي خيلي كوچك براي گرفتن فال قهوه مناسب نسيتند. براي انجام فال قهوه از فنجان هايي كه ابعادي متوسط و شكلي ساده و لبه اي بلند دارند استفاده مي شود.

۴-آتش

نوع آتش از اهميت زيادي برخوردار نمي باشد اما ترجيحا اگر آتش طبيعي با سوختن ذغال و هيزم باشد بهتر است.

۲ ) ته فنجان معرف گذشته , ميانه فنجان معرف حال و لبه فنجان نمايانگر اينده است.

آيا فال آنلاين قهوه صحت دارد ؟

نبايد از ياد ببريم كه اسلام دين تعقل و انديشه است. ما معتقديم كه سرنوشت انسان نه در كارت هاي رنگارنگ تاروت و نه در صفحه هاي برنجي با تصاوير عجيب و غريب و نه در بين تفاله قهوه رقم نمي خورد.

با نگاه كردن اشكال بالا و پايين خط،معناي آنها را از ليست پايين دريابيد. اشكالي كه در نعلبكي قهوه آشكار مي شود هميشه عينآ مانند اشكال جدول نيست.كسي كه فال آنلاين قهوه مي گيرد بايد اشكال نعلبكي را به اشكال جدول تشبيه كند.

معني نماد ها در فال قهوه

مطالعه كتاب هايي كه در آن به معناي نمادها و نشانه ها مي پردازد، مي تواند در يافتن و تعبير اين نشانه ها موثر باشد. در ادامه معناي تعدادي از نمادها و نشانه ها ذكر شده است.

نحوه نيت كردن و گرفتن فال قهوه

پس از نوشيدن قهوه نعلبكي را بر روي فنجان گذاشته، نيت كنيد و سپس به آرامي فنجان و نعلبكي را باهم برگردانيد. پس از گذشت چند دقيقه باقي مانده قهوه در فنجان خشك شده و فال شما ظاهر مي شود. فنجان را روي دست راست خود بگيريد، با قطر فرضي آن را به ۴ بخش تقسيم كنيد، حال هر تكه شامل علائم نماديني مي باشد كه مي توانيد آنها را با سمبل هاي مصور سايت نيك صالحي تعبير كنيد.

تقسيمات زمان در فال قهوه
از نظر تقسيمات زماني دو روش كلي وجود دارد كه با كسب تجربه كافي مي توانيد روش مناسب براي خود را تشخيص دهيد. اين دو روش شامل موارد زير مي باشد.

۱) لبه فنجان معرف زمان حال، قسمت مياني معرف اينده نزديك ( كمتر از ۶ ماه ) و ته فنجان معرف اينده دور مي باشد.

فال آنلاين قهوه اشكال بالاي خطي كه ذهني كشيديم مؤثرتر،اشكال پايين خط هم كم تأثيرترند. به همين شكل،اشكال راست و چپ هم به گونه هاي متفاوت تعبير مي شود. تعبير يك شكل متفاوت تر از بقيه اشكال است.

فال قهوه چيست ؟

فال قهوه آنلاين تفاله هاي باقي مانده در ته فنجان را مورد بررسي قرار مي دادند و به دليل نزديكي اشكال تشكيل شده به حروف و كلمات چيني آنها را تفسير مي كردند. فال قهوه با اسم شخص اين افراد بر اين باور بودند كه مي‌توان با خواندن اشكال ته فنجان، آينده را پيش بيني كرد.

بازدید :      ۲۵ مرداد ۱۴۰۰     ۰۷:۳۴:۱۹     خورشيد بزرگ
برچسب: ،
نظرات (0) ادامهـ مطلبـ
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

مطالب مشابه :
[RelPostTitle][RelPostTitle]

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به ابن سينا است
Powered By: b88.ir & Design By: b88.ir


آخرين مطالب

قرص وياگرا و شربت متادون
ذكر مجرب
لاغري با ذهن قدرتمند
رفتار انسان در مقابل ديدن جن و عشق به ان
تيتان | آلت مصنوعي
خريد روغن زالو
اب قليايي
كنزالحسيني
ديلدو
دعاي جلوگيري از طلاق

پیوندهای روزانه

    لينكي ثبت نشده است

خبرنامه

      عضویت لغو عضویت

پنل کاربری

نام کاربری :
پسورد :

عضویت

نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

پيوندهای سایت

لينكي ثبت نشده است

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 21
بازديد ديروز : 28
بازديد كل : 446

امکانات وب